ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2018: Όλα τα ματς μέχρι τον τελικό

0

1ος όμιλος

1η αγωνιστική (14-15/06)

Ρωσία – Σαουδική Αραβία (18:00, Luzhniki Stadium, Μόσχα)

Αίγυπτος – Ουρουγουάη (15:00, Central Stadium, Εκατερίνμπουργκ)

Ομάδες

1. Ρωσία

2. Σαουδική Αραβία

3. Αίγυπτος

4. Ουρουγουάη

2η αγωνιστική (19-20/06)

Ρωσία – Αίγυπτος (21:00, Krestovsky Stadium, Αγία Πετρούπολη)

Ουρουγουάη – Σαουδική Αραβία (18:00, Rostov Arena, Ροστόφ)

3η αγωνιστική (25/06)

Ουρουγουάη – Ρωσία (17:00, Cosmos Arena, Σαμάρα)

Σαουδική Αραβία – Αίγυπτος (17:00, Volgograd Arena, Βόλγκογκραντ)

2ος όμιλος

1η αγωνιστική (15/06)

Μαρόκο – Ιράν (18:00, Krestovsky Stadium, Αγία Πετρούπολη)

Πορτογαλία – Ισπανία (21:00, Fisht Olympic Stadium, Σότσι)

Ομάδες

1. Ισπανία

2. Πορτογαλία

3. Μαρόκο

4. Ιράν

2η αγωνιστική (20/06)

Πορτογαλία – Μαρόκο (15:00, Luzhniki Stadium, Μόσχα)

Ιράν – Ισπανία (21:00, Kazan Arena, Καζάν)

3η αγωνιστική (25/06)

Ιράν – Πορτογαλία (21:00, Mordovia Arena, Σάρανσκ)

Ισπανία – Μαρόκο (21:00, Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ)

3ος όμιλος

1η αγωνιστική (16/06)

Γαλλία – Αυστραλία (13:00, Kazan Arena, Καζάν)

Περού – Δανία (19:00, Mordovia Arena, Σάρανσκ)

Ομάδες

1. Γαλλία

2. Αυστραλία

3. Περού

4. Δανία

2η αγωνιστική (21/06)

Δανία – Αυστραλία (15:00, Cosmos Arena, Σαμάρα)

Γαλλία – Περού (18:00, Central Stadium, Εκατερίνμπουργκ)

3η αγωνιστική (26/06)

Δανία – Γαλλία (17:00, Luzhniki Stadium, Μόσχα)

Αυστραλία – Περού (17:00, Fisht Olympic Stadium, Σότσι)

4ος όμιλος

1η αγωνιστική (16/06)

Αργεντινή – Ισλανδία (16:00, Otkrytiye Arena, Μόσχα)

Κροατία – Νιγηρία (22:00, Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ)

Ομάδες

1. Αργεντινή

2. Ισλανδία

3. Κροατία

4. Νιγηρία

2η αγωνιστική (21-22/06)

Αργεντινή – Κροατία (21:00, Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι)

Νιγηρία – Ισλανδία (18:00, Volgograd Arena, Βόλγκογκραντ)

3η αγωνιστική (26/06)

Νιγηρία – Αργεντινή (21:00, Krestovsky Stadium, Αγία Πετρούπολη)

Ισλανδία – Κροατία (21:00, Rostov Arena, Ροστόφ)

5ος όμιλος

1η αγωνιστική (17/06)

Κόστα Ρίκα – Σερβία (15:00, Cosmos Arena, Σαμάρα)

Βραζιλία – Ελβετία (21:00, Rostov Arena, Ροστόφ)

Ομάδες

1. Βραζιλία

2. Ελβετία

3. Κόστα Ρίκα

4. Σερβία

2η αγωνιστική (22/06)

Βραζιλία – Κόστα Ρίκα (15:00, Krestovsky Stadium, Αγία Πετρούπολη)

Σερβία – Ελβετία (21:00, Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ)

3η αγωνιστική (27/06)

Σερβία – Βραζιλία (21:00, Otkrytiye Arena, Μόσχα)

Ελβετία – Κόστα Ρίκα (21:00, Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι)

6ος όμιλος

1η αγωνιστική (17-18/06)

Γερμανία – Μεξικό (18:00, Luzhniki Stadium, Μόσχα)

Σουηδία – Ν. Κορέα (15:00, Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι)

Ομάδες Τέρματα Βαθμοί

1. Γερμανία

2. Μεξικό

3. Σουηδία

4. Νότια Κορέα

2η αγωνιστική (23/06)

Ν. Κορέα – Μεξικό (18:00, Rostov Arena, Ροστόφ)

Γερμανία – Σουηδία (21:00, Fisht Olympic Stadium, Σότσι)

3η αγωνιστική (27/06)

Ν. Κορέα – Γερμανία (17:00, Kazan Arena, Καζάν)

Μεξικό – Σουηδία (17:00, Central Stadium, Εκατερίνμπουργκ)

7ος όμιλος

1η αγωνιστική (18/06)

Βέλγιο – Παναμάς (18:00, Fisht Olympic Stadium, Σότσι)

Τυνησία – Αγγλία (21:00, Volgograd Arena, Βόλγκογκραντ)

Ομάδες Τέρματα Βαθμοί

1. Αγγλία

2. Βέλγιο

3. Τυνησία

4. Παναμάς

2η αγωνιστική (23-24/06)

Βέλγιο – Τυνησία (15:00, Otkrytiye Arena, Μόσχα)

Αγγλία – Παναμάς (15:00, Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι)

3η αγωνιστική (28/06)

Αγγλία – Βέλγιο (21:00, Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ)

Παναμάς – Τυνησία (21:00, Mordovia Arena, Σάρανσκ)

8ος όμιλος

1η αγωνιστική (19/06)

Κολομβία – Ιαπωνία (15:00, Mordovia Arena, Σάρανσκ)

Πολωνία – Σενεγάλη (18:00, Otkrytiye Arena, Μόσχα)

Ομάδες Τέρματα Βαθμοί

1. Πολωνία

2. Κολομβία

3. Σενεγάλη

4. Ιαπωνία

2η αγωνιστική (24/06)

Ιαπωνία – Σενεγάλη (18:00, Central Stadium, Εκατερίνμπουργκ)

Πολωνία – Κολομβία (21:00, Kazan Arena, Καζάν)

3η αγωνιστική (28/06)

Ιαπωνία – Πολωνία (17:00, Volgograd Arena, Βόλγκογκραντ)

Σενεγάλη – Κολομβία (17:00, Cosmos Arena, Σαμάρα)

Φάση «16» (30/6-3/7)

1) Νικητής 3ου ομίλου – Δεύτερος 4ου ομίλου (30/06, 17:00, Kazan Arena, Καζάν)

2) Νικητής 1ου ομίλου – Δεύτερος 2ου ομίλου (30/06, 21:00, Fisht Olympic Stadium, Σότσι)

3) Νικητής 2ου ομίλου – Δεύτερος 1ου ομίλου (01/07, 17:00, Luzhniki Stadium, Μόσχα)

4) Νικητής 4ου ομίλου – Δεύτερος 3ου ομίλου (01/07, 21:00, Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι)

5) Νικητής 5ου ομίλου – Δεύτερος 6ου ομίλου (02/07, 17:00, Cosmos Arena, Σαμάρα)

6) Νικητής 7ου ομίλου – Δεύτερος 8ου ομίλου (02/07, 21:00, Rostov Arena, Ροστόφ)

7) Νικητής 6ου ομίλου – Δεύτερος 5ου ομίλου (03/07, 17:00, Krestovsky Stadium, Αγία Πετρούπολη)

8) Νικητής 8ου ομίλου – Δεύτερος 7ου ομίλου (03/07, 21:00, Otkrytiye Arena, Μόσχα)

Προημιτελική Φάση (6-7/7)

9) Νικητής 1 – Νικητής 2 (06/07, 17:00, Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι)

10) Νικητής 5 – Νικητής 6 (06/07, 21:00, Kazan Arena, Καζάν)

11) Νικητής 7 – Νικητής 8 (07/07, 17:00, Cosmos Arena, Σαμάρα)

12) Νικητής 3 – Νικητής 4 (07/07, 21:00, Fisht Olympic Stadium, Σότσι)

Ημιτελική Φάση (10-11/7)

13) Νικητής 9 – Νικητής 10 (10/07, 21:00, Krestovsky Stadium, Αγία Πετρούπολη)

14) Νικητής 11 – Νικητής 12 (11/07, 21:00, Luzhniki Stadium, Μόσχα)

«Μικρός» Τελικός (14/7)
Ηττημένος 13 – Ηττημένος 14 (17:00, Krestovsky Stadium, Αγία Πετρούπολη)

Τελικός (15/7)
Νικητής 13 – Νικητής 14 (18:00, Luzhniki Stadium, Μόσχα)